Jedině Bohu patří vděčnost i sláva! Ř 6, 17-23

Jedině Bohu patří vděčnost i sláva!

Motto: Kvůli sobě, kvůli sobě samému to dělám. Což smí být mé jméno znesvěceno? Svou slávu nikomu nedám." Iz 48, 11

Úvod

Pokoj vám a milost! Pokračujeme v listu Římanům a budeme končit šestou kapitolu. Navzdory tomu, že se nemůžeme scházet fyzicky, máme stále jednotu Božího lidu, která je jednotou víry, naděje, lásky a smýšlení. Apoštol Pavel píše do Efezu:

Jedině Bohu patří vděčnost i sláva! Ř 6, 17-23

Ř 6, 17-23Máme mít touhu po nefalšované duchovní stravě. Modleme se proto, abychom byli skutečně hladoví. Ať Bůh v našich srdcích způsobí hlad po Písmu, po Božím slovu. A také máme přicházet k tomuto prostřenému stolu, kterým je Písmo slovo Boží. Tím totiž naplníme i druhý Petrův příkaz. Totiž přicházení ke Kristu. Ke kameni živému.

Svět rozděluje, ale evangelium spojuje (FP 1,1)

Svět rozděluje, ale evangelium spojuje (Fp 1,1)Procházíme nejenom celá země ale také jako místní církev, těžkou zkouškou. zkouškou zodpovědnosti, víry i důvěry jeden druhému. To, co vypadalo před rokem pevně a nadějně, je nyní silně otřeseno a zdá se, že dokonce rozbito. Jaká je odpověď církve na zkoušky, těžkosti a trápení?

Zavázáni k poslušnosti (Římanům 6, 14-16)

zavázáni k poslušnostiJak jsme si již řekli, každý rozumí tomu, že když se zaváže k poslušné službě někomu, nebo něčemu, že se zavazuje svou věrností a právě poslušností. Slibuje, že bude pro danou věc, nebo pro danou bytost pracovat a žít. Stane se tedy služebníkem toho, k čemu se zavázal a dal slib.

Jsme zaměřeni na evangelium (Sk 16,11-34)

Bible

Co je důležité při zvěstování evangelia? Co máme dělat, abychom byli věrní Bohu a jednali v souladu s Jeho vůlí? A co je vlastně obsahem evangelia, které svět tolik potřebuje slyšet? To jsou otázky, na které má odpovědi Boží slovo!

"A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku."

Matouš 28:20b

Pod ochranou Krále králů (Ž 33)

Jedinému Bohu, který nás spasil skrze Ježíše Krista, našeho Pána, buď sláva, velebnost, vláda i moc přede vším časem i nyní i po všecky věky. Amen
Judův 1:25

Boží lid v čase tísně hledá naději v Pánu Bohu. Jak v. 20 říká: „On je naše pomoc i náš štít.“ Tím vyjadřuje, že nemáme jinou naději a nemůžeme očekávat pomoc ani ochranu od někoho jiného než od Hospodina. Ano, jiný bratr či sestra může pomoci a máme si navzájem pomáhat. Ale ani ten nejobětavější bratr či sestra nemůže zaručit pomoc vedoucí k řešení. Naděje vždy musí být zakotvená v Bohu. Jinak marně spoléháme jako král na své vojsko, nebo hrdina na svou sílu, jak jsme četli ve v. 16.