Mistrovský plán budování církve! (Ef 4,11-16)

Neboť my všichni, ať Židé či Řekové, ať otroci či svobodní, byli jsme jedním Duchem pokřtěni v jedno tělo a všichni
jsme byli napojeni týmž Duchem.
(1K 12:13)

A on dal jedny apoštoly, jiné proroky, některé evangelisty, jiné
pastýře a učitele, aby připravili svaté k dílu služby, k vybudování těla
Kristova, dokud nedospějeme všichni k jednotě víry a plného
poznání Syna Božího,...

Kázané tajemství (Ef 3,7-9)

Nevystižitelné Kristovo bohatství

Jeho služebníkem jsem se stal, když mě Bůh obdaroval svou milostí a působí ve mně svou mocí: mně, daleko nejmenšímu ze všech bratří, byla dána ta milost, abych pohanům zvěstoval nevystižitelné Kristovo bohatství a vynesl na světlo smysl tajemství od věků ukrytého v Bohu, jenž vše stvořil

Pevně spojeni dohromady (Ef 2,21)

Chrám, který staví sám Bůh

Bůh staví nový chrám, duchovní chrám - místo, kde přebývá On sám. Bůh je vlastníkem této stavby, Bůh je stavitelem této stavby, Bůh je obyvatelem této stavby.

Rozlišuj, nebo zemřeš! (Sk 17,1-14)

Berojští a jejich příklad pro nás

Největším problémem, kterému církev čelí, je neschopnost rozlišovat. Pokud nedokážete rozeznat pravdu, můžete zemřít na tisíc herezí. Je to jako duchovní AIDS. Nefungující imunitní systém způsobí, že jste náchylní k úmrtí na tisíc nemocí“. Stejně tragické je, když pro neschopnost odlišit pravdu od lži odmítáme pravdu a tím pádem i živého Boha.