Aktualizace: Etiopský křesťan propuštěn na svobodu, přišel však o rodinu

Verze pro tiskVytvořit PDF

Tamirat byl v roce 2010 nepravdivě obviněn ze znesvěcení Koránu.

(Compass Direct News)

Když se Tamirat Woldegorgis vrátil domů z vězení v jižní Etiopii, kde na základě nepravdivého obvinění strávil dva roky, zjistil, že jsou jeho dvě děti (6 a 15 let) pryč.

Tamirat byl v roce 2010 nepravdivě obviněn ze znesvěcení Koránu a strávil dva roky v přeplněné cele s padesáti dalšími vězni. V důsledku tvrdých podmínek křesťanský vdovec ve vězení ochrnul na jednu nohu. Tamirat byl zatčen kráce poté, co ho muslimský spolupracovník obvinil z autorství nápisu „Ježíš je Pán“ na výtisk Koránu a kus látky, přestože se nikdy nenalezly žádné důkazy.

„Snažil jsem se své děti hledat, ale marně,“ uvedl Tamirat. „Můj život je v troskách – přišel jsem o dům, o děti, o zdraví. Je ze mě bezdomovec a při chůzi napadám na nohu.“

Tamirat je přesvědčen, že mu děti unesli místní muslimové, aby omezili jeho vliv v oblasti. V současné době bydlí u přítele v blíže neurčeném městě.

Modlete se, aby se Tamiratovy děti nalezly a znovu shledaly se svým otcem. Modlete se, aby si Pán nelehkou situaci použil ke svědectví o moci víry a aby toto svědectví přivedlo místní obyvatele ke Kristu. Modlete se, aby Tamirat důvěřoval Pánu, že má pro něj i pro jeho rodinu plán – s nadějí do budoucnosti (Jeremjáš 29,11).

Zdroj: Hlas mučedníků

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer