Zemřeli jsme sami sobě, protože On za nás zemřel! (2.Kor 5, 14-18)

Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.

Efezským 2:9

Boží láska musí mít v moci každou oblast našich životů. Mysl, jednání, a nakonec i obecenství. Odmítáte v mysli to staré hříšné a chráníte svou mysl před tím? Sytíte svou mysl Bohem a Jeho slovem, tím psaným i tím, které se stalo tělem? Sytíte se Kristem? Pokud ano, potom ani nemůžete stát na cestě hříchu a nemůžete být nikde jinde, než v plném a těsném obecenství s Bohem Kristem a se svatými, s církví. Jestli to tak není, je něco v našich životech špatně!

Nepromarni svůj život! (Ef 5,15-16)

Aleš Novotný, Ústí nad Labem, 31. května 2020

Dbejte tedy pečlivě na to, jak žijete; nežijte jako nemoudří,
ale jako moudří; vykupujte čas, protože dny jsou zlé.
(ČSP Efezským 5,15-16)

I. Úvod

Bratři a sestry, otevřete si spolu se mnou své Bible v 5. kapitole v 15.verši  Listu Efezským:

Pavel tady začíná pasáž, která končí až v 6. kapitole v 9. verši, která je zaměřená na život v moudrosti.

A náš dnešní text zní následovně, sledujte spolu se mnou:

Nepromarni svůj život! (Ef 5,15-16)

Dbejte tedy pečlivě na to, jak žijete; nežijte jako nemoudří,
ale jako moudří; vykupujte čas, protože dny jsou zlé.
(ČSP Efezským 5,15-16)

Každá vteřina tvého času je půjčka od Boha!
Svatí, čas, který nám Bůh půjčil je vzácný.
To jak žiješ teď, se počítá pro věčnost.
Jedině, když žiješ s perspektivou věčnosti, jsi schopen moudře žít.

Co je čestné a poctivé jednání v církvi? (Mal 2:11-12)

…dorostli zralého lidství, měřeno mírou Kristovy plnosti. (Efezským 4:13)

Nemysli si, že tvůj hřích má dopad maximálně na tebe samotného. Ne! Vždycky bude mít dopad na ty, které ti Bůh svěřil - na tvou manželku, tvé děti, na tvé nejbližší. A protože tě učinil součástí Kristova těla, místní církve, bude mít dopad i na církev. Tak to je.