Dokonalý Boží plná pro vyvolené ze Židů i pro vyvolené z národů! Ř 11,11-15

Motto: Filipským 1:27 Jenom veďte život hodný Kristova evangelia, abych viděl, až přijdu, nebo nepřijdu-li, abych slyšel, že zakotveni v jednom Duchu vedete jednou myslí zápas ve víře v evangelium.

Dokonalý Boží plán pro vyvolené ze židů i pro vyvolené z národů! (Ř 11,11-15)

AAAV předchozích verších Pavel apoštol cituje Dt 29,3 a Iz 29,10. A to ve verších Ř 11,7-10, které jsme vykládali společně v posledním kázání z listu Římanům. Izrael nepochopil a nerozpoznal cíl zákona. Nedosáhl spásy plněním zákona Mojžíšova. Protože to nebylo ani možné a zákon k tomu nebyl dán!

Tajemství křesťanovy slávy (Fp 4,19-23)

Šumava

Všechno nyní spěje v závěru listu ke chvále Boží slávy. Stačí se jen otočit a podívat se na chvíli zpět, jakou milostí Pavla Pán zahrnoval od té doby, co přišel do Říma. A jak bychom i my nechválili Pána za jeho lásku, kterou nás zahrnuje den za dnem ve svém nejmilejším, ve svém Synu Pánu Ježíši. Proto ose nyní připojme spolu s Pavlem k chvále slávy našeho Spasitele!

Otázky ke studiu

Bůh ospravedlňuje toho, kdo žije z víry v Ježíše (Ř 3:21-31)

Pokoj vám a milost! Apoštol Pavel píše do Filipis tato slova:
• A tak, bratří moji, radujte se v Pánu. Psáti vám stále totéž mně není zatěžko a vám to bude oporou. Fp 3:1
Raduj se, lide Boží, to je výzva a přání Pavla. Je proč se radovat. Lid, který nebyl lidem, národ, který nebyl národem, se zrodil o Letnicích skrze dílo Ježíše Krista. Boží církev byla vykoupena drahou krví Božího Syna Sk 20, 28! Církev ze Židů i pohanů. Ze všech jazyků, národů, ras a ve všech generacích povolává Bůh ke spáse ty, které si zamiloval v Kristu před stvořením světa. Ef 1, 3-5