LEKCE O POKOŘE (MK 10,35-45)

aaaJestliže Písmo praví, že sám Bůh, Boží Syn se zřekl své slávy, kterou měl u Otce dříve, než byl stvořen svět. Jestliže Ježíš sám sebe zmařil a šel až na smrt Fp 2,6-8.  Když byl kvůli nám ztotožněn z hříchem, ačkoli sám hříchu neučinil 2 K 5,21.

Svatost měřená mírou Krista je Boží cíl pro nás! Ef 4,17-21

aaaKdyž vám Bůh dá nahlédnout pod povrch věcí a jenom trochu poodhalí vašim očím věci, které nelze nazvat jinak než podivuhodné, bázeň a třesení způsobující, bude se vám zastavovat dech. Ale milovaní, uvědomme si jedno. Bůh takto nejedná jen na světové úrovni. Na úrovni národů!

Jak Bůh budí bázeň! Ž 130

AAAAutor našeho žalmu z Boží milosti ví o svém stavu i o tom, že jenom Bůh má pro něho záchranu a řešení! Volá k Bohu a volá z hlubin bezedných. Tedy takových, ze kterých nemůže nikdy sám vystoupat nahoru ke světlu. Tyto hlubiny jsou temné, studené jako sama smrt! Není z nich úniku ani záchrany.

PONECHÁ SKUTEČNÁ PRAVDA A LÁSKA ČLOVĚKA VE ZHOUBĚ? Ř 1, 18-28;

aaaVšude ve světě vidíme viditelnou církev, která se navenek hlásí k evangeliu Ježíše Krista, ale opouští biblickou pravdu a biblické evangelium Ježíše Krista! Činí tak pod tlakem světa, který není bohužel jen kolem ní, ale je už dlouho uvnitř této viditelné církve.