Roční plán čtení Bible

Přečtěte svou Bibli za jeden rok!

Nabízíme vám ke stažení plán čtení Bible na jeden rok. Jedná se o plán systematického čtení na každý den, kdy postupně přečtete všechny knihy Bible za jeden rok. Plán nabízí určitou variabilitu v tom, že v každém měsíci je několik volných dní, kdy je možné se věnovat některým textům do hloubky, případně dohnat to, co jste nestihli.

Proč se učit Bibli zpaměti?

Dva bratři se procházeli po rozlehlém zalesněném pozemku svého otce, když najednou objevili mladý strom obtížený ovocem. Oba si vychutnali tolik lahodného ovoce, kolik se jim jen zachtělo. Když se vydali zpět, jeden z nich posbíral zbylé ovoce a vzal si ho domů. Ale jeho bratr si vzal celý strom a zasadil jej na svém pozemku. Strom vzkvétal a pravidelně vydával hojnou úrodu, takže druhý bratr měl často ovoce, ačkoliv první bratr už neměl žádné.

Jak se učit Bibli zpaměti?

Následující text je brožura dr. Andrew Davise. Jedná se o podrobný návod, jak se učit zpaměti celým knihám z Božího Slova. Návod je velmi efektivní a jsme velice rádi, že tento způsob učení se zpaměti můžeme používat také v našem sboru.

Bůh je dobrý a ze své milosti nám dává sílu i moudrost, aby v nás mohlo Boží Slovo přebývat v plnosti.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer