Audio by kniha v_yb_r_z_p_sma

Nezůstávejte už u počátečního učení o křtech - výběr z Písma

Učení o křtech patří mezi základní otázky víry, které by měl znát každý věřící. Ačkoliv je křest jednorázovou událostí s jednorázovým vnějším vyjádřením, má dalekosáhlý dopad na každodenní život křesťana.

49:06 minut (11.24 MB)

Kristus ve Starém zákoně - vybraná Písma

3. kázání z 1. sborové konference Biblického sboru křesťanů v Kladně. Ježíš Kristus se zjevuje na mnoha místech Starého zákona.

47:35 minut (21.78 MB)

Kristovo narození z panny

Naše víra nestojí ve vzduchoprázdnu, ale musí mít pevné kořeny a musí být zasazena do hlubších a širších souvislostí. Uvidíme, jak spolu souvisí víra v Kristovo narození z panny s naší důvěrou v Boží slovo, s osobou Ježíše Krista a také s naším spasením. Text kázání ...

47:13 minut (10.81 MB)

Pronásledovaná církev v Egyptě

Bratr Šimon s námi sdílel svědectví o tom, jak v populární destinaci českých turistů, v Egyptě, stále více narůstá cílené a systematické pronásledování křesťanů muslimskou většinou. Arabské jaro se mění v krvavý džihád.

43:08 minut (9.88 MB)

Společenství Kristovy církve

Co je to církev a proč je tady?

Církev je nevěstou Ježíše Krista. Už z tohoto popisu vyplývá mnoho o funkci církve i o její kráse. Ale musíme jít ještě dál - musíme si klást otázku, jak má církev fungovat, jak to v církvi vypadá a především praktickou otázkou: Jaké místo a jakou službu mám v církvi já?

50:27 minut (11.55 MB)